Posamično državno prvenstvo članov, članic, mladih do 20 let in veteranov 2020

Med 3. in 9. septembrom 2020 je v hotelu Bernardin v Portorožu potekalo Posamično državno prvenstvo članov, članic, mladih do 20 let in veteranov. Tekmovanje je potekalo v počasnem šahu. Nastopilo je 72 igralcev in igralk, med njimi tudi šest naših članov.

Po devetih odigranih partijah je državni prvak s 7,5 točkami postal 20-letni Novomeščan FM Vid Dobrovoljc. Drugo mesto in naslov državne prvakinje je pripadlo ženski mednarodni mojstrici Ivani Hreščak (ŠK Postojna). Tretje mesto pa je osvojil mednarodni mojster Igor Jelen (ŠK Ig). Vid in Ivana sta poleg članskega naslova osvojila tudi naslov državnega mladinskega prvaka in prvakinje do 20 let.

Državna članska in mladinska prvaka – FM Vid Dobrovoljc in wIM Ivana Hreščak
s predsednikom ŠZS Milanom Brglezem

Veteranski državni prvak je postal Vojko Srebrnič (ŠK Ljubljana). Med veterankami pa je bila najboljša Simona Novak (ŠD Domžale).

Naš najboljši je bil na 15. mestu Igor MestekTik za njim se je uvrstil FM David Stevanič.

Igor Mestek – 15. mesto

Vasja in Sergej Ačimovič sta osvojila 24. in 29. mesto. Tin Bajo je bil 40. Igor Jalovec pa je osvojil 42. mesto, FIDE rating pa je izboljšal za kar 142 točk, kar je bilo tudi največ na turnirju.