Mladinsko državno prvenstvo 2019

Med 16. in 22. februarjem
 2019 je v Rogaški Slatini potekalo 26. Posamično mladinsko državno prvenstvo v šahu 2019. Tekmovanje je potekalo v 12 kategorijah ločeno za fante in dekleta.
Šahovsko društvo Kočevje je na prvenstvu zastopalo 10 mladih šahistov in šahistk.

V kategoriji do 10 let smo imeli tri predstavnike, in sicer med dekleti je nastopila Taja Levstik. Med fanti pa sta nastopila Igor Jalovec in Domen Repar.

Naslov državnega prvaka v kategoriji fantov do 10 let je s 100% izkupičkom obranil Igor Jalovec. Igor je s tem naslovom pridobil pravico nastopa na svetovnem ali evropskem prvenstvu. Svetovno prvenstvo bo potekalo na Kitajskem, evropsko prvenstvo pa v Bratislavi na Slovaškem.

Igor Jalovec – državni prvak do 10 let

Taja in Domen sta letos prvič nastopila v kategoriji do 10 let. Oba sta se zelo dobro izkazala. Taja je med dekleti osvojila 8. mesto, Domen pa med fanti 13. mesto

Taja Levstik in Domen Repar

V kategoriji do 12 let smo imeli samo eno predstavnico, in sicer med dekleti je nastopila Lia Grišin. Po zelo dobrem začetku in malo slabšem zaključku je Lia osvojila odlično 5. mesto. Prav tako kot Igor pa ima Lia pravico, da nastopi na svetovnem ali evropskem prvenstvu.

Lia Grišin

V kategoriji fantov do 14 smo imeli tudi enega predstavnika, in sicer med fanti je nastopil Peter Knavs. Peter je s 4,5 točkami iz 9ih partij osvojil 14. mesto.

Peter Knavs

V kategoriji do 16 let smo imeli dva predstavnika. Med dekleti  je nastopila Petrova sestra Ana. V zelo močni konkurenci je Ana osvojila 9. mesto.

Ana Knavs

Med fanti je kot peti nosilec nastopil Sergej Ačimovič. Sergej si je z remijem v zadnjem kolu zagotovil 3. mesto. Tudi Sergej ima pravico nastopa na svetovnem ali evropskem prvenstvu. V starejših skupinah (14 – 18 let) bo svetovno prvenstvo potekalo v Indiji.

Sergej Ačimovič – 3. mesto

V najstarejši skupini fantov do 18 let smo imeli kar tri predstavnike. Po zelo zanimivih in napetih bojih so si prvo mesto delili kar trije. Po dodatnih kriterijih pa je naslov državnega podprvaka osvojil David Stevanič.

David Stevanič – državni podprvak

Tik za najboljšimi tremi pa sta se uvrstila Vasja Ačimovič in Tin Bajo. Vsi trije imajo tako kot Igor, Lia in Sergej pravico nastopa na svetovnem ali evropskem prvenstvu.