22. Posamično osnovnošolsko DP za učence in učenke 2018/19

V soboto 12. januarja 2019 je v Kranju potekalo 22. Osnovnošolsko posamično državno prvenstvo za šolsko leto 2018/19. Učenci in učenke iz vseh slovenskih šol so se pomerili v štirih kategorijah, in sicer dekleta do 12 let in 15 let ter fantje do 12 let in 15 let, odigrali pa so 9 partij po švicarskem sistemu. Iz kočevskih šol so se tekmovanja udeležili trije učenci in devet učenk.

Najboljši rezultat je dosegla Lia Grišin (OŠ Ob Rinži), ki je med dekleti do 12 let postala državna podprvakinja.

Lia Grišin – državna podprakinja do 12 let

Ostale razvrstitve deklet do 12 let:
12. mesto – Nuša Nisa Šertelj (OŠ Ob Rinži)
38. mesto – Manca Gorše (OŠ Ob Rinži)
40. mesto – Vanja Pugelj (OŠ Ob Rinži)
43. mesto – Tinkara Golja (OŠ Ob Rinži)
45. mesto – Eva Robida (OŠ Ob Rinži)

V kategoriji fantov do 12 let je nastopil samo Igor Jalovec (OŠ Ob Rinži), ki je osvojil 17. mesto. Državni prvak je postal Leon Škrbec.

Prvi trije v kategoriji fantov do 12 let

Med dekleti do 15 let so nastopile štiri učenke kočevskih šol. Najboljša je bila Kiani Nia Šertelj, ki je osvojila 16. mesto. Ana Knavs je bila 19., Tinkara Lavrič 21., Ajša Delič pa 27. Državna prvakinja je postala Pia Marie Ružič

Prve tri pri dekletih do 15 let

V kategoriji fantov do 15 let sta nastopila Peter Knavs in Lev Gregor Lisac. Osvojila sta 20. in 45. mesto. Državni prvak je s 100 % izkupičkom postal FIDE mojster Jan Šubelj.