International Friendship Children's On-line turnir

V nedeljo, 14. junija 2020 je na spletnem omrežju Chess.com potekal Mednarodni prijateljski turnir med Šanghajem, Hrvaško in Slovenijo. Tekmovanje je potekalo v dveh kategorijah, in sicer v kategoriji do 10 let in v kategoriji do 15 let. Tekmovalci so se pomerili v pospešenem šahu, odigrali so 7 partij. ŠD Kočevje je na tekmovanju zastopalo pet tekmovalcev.

V kategoriji do 10 let je zmagal Kitajec Li Yan. Najboljši Slovenec je bil na 4. mestu Maksim Smirnov

Naša dekleta so zasedla naslednja mesta: Taja Levstik si je delila 17. mesto, Eva Robida je osvojila 22. mesto, Nuša Nisa Šertelj pa si je razdelila 28. mesto. Nastopilo je 95 tekmovalcev.

Taja Levstik, Eva Robida in Nuša Nisa Šertelj

REZULTATI – DO 10 LET

V kategoriji do 15 let je zmagal Nejc Herega. Naša mladinka Kiani Nia Šertelj je osvojila 14. mesto, Igor Jalovec pa je bil devetnajsti. Nastopilo je 38 tekmovalcev.