HOOD Ljubljana open 2020

V soboto, 7. marca je v Ljubljani potekal Mladinski turnir Hood Burger Ljubljana Open 2020. Tekmovanje je potekalo v treh kategorijah, in sicer v kategoriji najmlajših (do 10 let), v kategoriji mladih (do 20 let) in v kategoriji spremljevalcev. Skupaj je na tekmovanju nastopilo kar 141 igralcev. ŠD Kočevje pa je zastopalo pet šahistov.

Med najmlajšimi je zmagovalec s kar točko in pol prednosti postal Tilen Kovačec. Drugo mesto je osvojil David Markus, tretje pa Maksim Smirnov.

Prvi trije med najmlajšimi

Najboljša deklica do 10 let je bila Inti Maček, ki je osvojila 5. mesto. Naša edina predstavnica Taja Levstik je bila 24.

V skupini mladincev je zmagovalka s točko prednosti postala mednarodna mojstrica Zala Urh. Drugo mesto je osvojil fide mojster Jan Šubelj, tretje pa hrvaški fide mojster Teo Tomulić.

Najboljših pet v kategoriji mladih

Naš najboljši je bil Igor Jalovec na 34. mestu. Peter Knavs je osvojil 46. mesto, Lia Grišin in Ana Knavs pa sta se uvrstili na 54. in 56. mesto.