Hitropotezno posamično državno prvenstvo članov in članic za leto 2020

V nedeljo, 9. februarja 2020 je v Murski Soboti v popoldanskem času potekalo še Hitropotezno posamično državno prvenstvo članov in članic za leto 2020. Tekmovanje je potekalo po švicarskem sistemu (11 kol), v hitropoteznem šahu (2 x 3 min. + 2 sek./pot.).

Po sobotnem tretjemu mestu v pospešenem šahu je naša članica, fide mojstrica Špela Kolarič osvojila še svoj prvi naslov članske državne prvakinje v hitropoteznem šahu. Špela je v preteklosti že bila članska državna prvakinja v pospešenem šahu in tudi v standardnem (počasnem) šahu.

Drugo mesto je po dodatnem kriteriju osvojila fide mojstrica Barbara Skuhala, tretje pa mednarodna mojstrica Lara Janželj.

Špela Kolarič – državna prvakinja

Maja Vučko je osvojila 13. mesto.

V kategoriji članov, kjer nismo imeli svojega predstavnika, je državni prvak postal mednarodni mojster Jernej Špalir. Drugo mesto je osvojil velemojster Jure Škobrne, tretje pa fide mojster Marko Srebrnič.