Šolsko področno šahovsko prvenstvo – Grosuplje 2020/21

V soboto, 10. aprila 2021 je na spletnem portalu Lichess potekalo Področno tekmovanje osnovnih šol grosupeljske regije oz. kvalifikacije za osnovnošolsko državno prvenstvo. Tekmovanje je potekalo v štirih kategorijah, in sicer:

• dekleta do 12 let,
  • fantje do 12 let,
  • dekleta do 15 let in
  • fantje do 15 let.

Učenci iz kočevskih osnovnih šol so se na tekmovanju odlično odrezali. Osvojili so šest uvrstitev med najboljšo trojico. Regijski prvakinji sta postali Eva Robida, med deklicami do 12 let in Lia Grišin, med deklicami do 15 let.

Eva Robida in Lia Grišin

Rezultati po kategorijah:

DEKLETA DO 12 LET:

1. mesto: Eva Robida (OŠ Ob Rinži Kočevje)

2-3. mesto: Nuša Nisa Šertelj (OŠ Ob Rinži Kočevje)

2.-3. mesto: Taja Levstik (OŠ Zbora odposlancev Kočevje)

V ekipni razvrstitvi je prvo mesto med dekleti do 12 let osvojila OŠ Ob Rinži Kočevje.

FANTJE DO 12 LET:

1. mesto: Gašper Sever (OŠ Brezovica pri Ljubljani)

2. mesto: Val Vodnik (OŠ Brezovica pri Ljubljani)

3. mesto: Igor Jalovec (OŠ Ob Rinži Kočevje)

V ekipni razvrstitvi med fanti do 12 let je OŠ Ob Rinži Kočevje osvojila 3. mesto.