3. mesto Davida Stevanića z ekipo do 14 let na Evropskem mladinskem prvenstvu v pospešenem šahu

Med 26. in 30. decembrom 2016 je v Novem Sadu v Srbiji potekalo Evropsko mladinsko prvenstvo v pospešenem in hitropoteznem šahu. Tekmovalci so se pomerili v posameznih kategorijah (do 10, 14 in 18 let) ter v ekipnih kategorijah (do 10, 14 in 18 let). Iz Slovenije je nastopilo 18 mladincev in mladink, med katerimi je v kategoriji do 14 let nastopil tudi naš mladinec David Stevanić

Na ekipnem prvenstvu je ekipa do 14 let v kateri so nastopili Nejc Amon, David Stevanić, Jan Šubelj in Zala Urh osvojila 3. mesto. David pa je pridobil tudi 5,4 ratingških točk.

15741229_10154293768958553_291192627178979055_n
Ekipa do 14 let (iz leve: David Stevanić, Jan Šubelj, Zala Urh in Nejc Amon)

David je nastopil tudi v posamičnih kategorijah v pospešenem in hitropoteznem šahu do 14 let. Kot 22. nosilec je v hitropoteznem šahu osvojil 13. mesto in pridobil 51,8 ratingških točk. Kot 19. nosilec pa je pospešenem šahu osvojil odlično 9. mesto in pridobil novih 28 točk.