Svetovno mladinsko prvenstvo od 8 do 12 let

Med 4. in 15. novembrom 2018 je v španskem mestu Santiago de Compostela potekalo Svetovno mladinsko prvenstvo v kategorijah do 8, 10 in 12 let.  Tekmovanja so potekala po švicarskem sistemu, 11 kol. Nastopilo je 851 šahistov iz 86 držav, med njimi tudi sedem slovenskih predstavnikov.

Slovenska reprezentanca

Šahovsko društvo Kočevje sta na zastopala Taja Levstik, ki je nastopila pri dekletih do 8 let in Igor Jalovec, ki je nastopil pri fantih do 10 let. Oba sta pravico nastopa pridobila na letošnjem državnem prvenstvu, ki je potekalo v mesecu februarju v Portorožu. Taja s petim mestom, Igor pa z naslovom državnega prvaka.

1135BMargarita, De LazzariARG01

Za Tajo Levstik je bilo to prvo večje tekmovanje v počasnem šahu. Po malo slabšem začetku je Taja z odličnim zaključkom na koncu osvojila štiri točke in 73. mesto. V kategoriji deklet do 8 let je nastopilo 84 tekmovalk.

1167ČJose Felix, Calvo GonzalezŠPA15240

Igor Jalovec je že nastopil na evropskih prvenstvih v pospešenem in hitropoteznem šahu. Svetovno prvenstvo pa je bilo tudi za njega največje tekmovanje. Igor se je vseh 11-ih partijah pomeril z višje ratingiranimi igralci. S 4,5 osvojenimi točkami je pridobil kar 106 ratingških točk in osvojil 147. mesto. V kategoriji fantov do 10 let je nastopilo 205 tekmovalcev.

Za najmlajša slovenska predstavnika je bilo to tekmovanje lepo doživetje in vsekakor ena velika izkušnja, ki jima bo pomagala pri nadaljnjem šahovskem razvoju.

Taja in Igor se zahvaljujeta vsem sponzorjem, donatorjem, staršem, prijateljem, trenerjem in vsem, ki ste kakorkoli pomagali, da sta se lahko udeležila tako velikega tekmovanja kot je svetovno prvenstvo.