SP za mlade do 14, 16 in 18 let v pospešenem in hitropoteznem šahu

Med 10. in 14. septembrom 2019 je v španski Salobreni potekalo Svetovno mladinsko prvenstvo v pospešenem in hitropoteznem šahu. Tekmovanja se je udeležilo devet slovenskih šahistov in šahistk, med njimi je bil tudi naš član.

Slovenska delegacija s trenerjem Matejem Šebenikom

11. in 12. septembra so potekala tekmovanja v pospešenem šahu. Slovenija je osvojila dve medalji. Zelo blizu medalje je bil tudi naš mladinec David Stevanič, ki je v kategoriji fantov do 18 let osvojil odlično 4. mesto. V zadnjem kolu je David z izjemno partijo premagal favoriziranega velemojstra Lukasa Van Foreesta.

Partijo si lahko pogledate na spodnji povezavi:

Stanje F18 – pospešeno

13. septembra pa so potekala še tekmovanja v hitropoteznem šahu. David Stevanič se je tudi v hitropoteznem šahu boril za najvišja mesta. Na koncu pa je osvojil prav tako odlično 9. mesto.