Portorož Open 2019

Med 6. in 13. julijem 2019 je v Portorožu potekal že tradicionalni 13. Mednarodni šahovski turnir Portorož Open 2018. Tekmovanja se je udeležilo 89 šahistov in šahistk iz 18-ih držav, med njimi osem velemojstrov in trije mednarodni mojstri.

Po devetih odigranih partijah je s 7,5 točkami zmagal prvi nosilec tekmovanja, madžarski velemojster Luigi Pier Basso, drugo mesto je osvojil lanskoletni zmagovalec velemojster Matej Šebenik, tretje pa ukrajinski velemojster Andrei Maksimenko. Najboljša ženska je bila na 9. mestu Avstrijka Julia Novković

Prvi trije na turnirju

Tekmovanja so se udeležili tudi naši šahisti. Najboljši med njimi je bil Igor Mestek, ki je osvojil 46. mesto.

Igor Jalovec je osvojil 70. mesto, Lia Grišin pa 85. mesto. Za naša dva mlada tekmovalca je bil to zelo dober trening pred prihajajočim Evropskim prvenstvom.