Področno posamično prvenstvo OŠ za grosupeljsko regijo 2018/19

Področno posamično prvenstvo OŠ za grosupeljsko regijo 2018/19


V torek, 11. decembra 2018 se je v Šmarju – Sap odvijalo področno tekmovanje osnovnih šol grosupeljske regije oz. kvalifikacije za osnovnošolsko državno prvenstvo.

Tekmovanje je potekalo v šestih kategorijah, in sicer:

  • dekleta do 9 let,
  • fantje do 9 let,
  • dekleta do 12 let,
  • fantje do 12 let, 
  • dekleta do 15 let in 
  • fantje do 15 let.

Učenci iz kočevskih osnovnih šol so se na tekmovanju odlično odrezali. Osvojili so kar 14 od 18 medalj.

Prva mesta v svojih kategorijah so osvojili: Taja Levstik (dekleta do 9 let), Lia Grišin (dekleta do 12 let), Kiani Nia Šertelj (dekleta do 15 let), Domen Repar (fantje do 9 let)  in  Lev Gregor Lisac  (fantje do 15 let). Taja, Domen in Kiani Nia so tekmovanje končali s 100 % izkupičkom. 

Na državno prvenstvo, ki bo potekalo 11. januarja 2019 v Kranju se je direktno uvrstilo kar deset učenk in učencev, in sicer: Lia Grišin, Nuša Nisa Šertelj, Manca Gorše, Kiani Nia Šertelj, Ana Knavs, Tinkara Lavrič, Igor Jalovec, Lev Gregor Lisac, Peter Knavs in Tine Tomašič.

Za učenke in učence do 9 let pa se tekmovanje na regijskem nivoju zaključi.

Rezultati prvih treh po kategorijah:

DEKLETA DO 9 LET

1. mesto: Taja Levstik, OŠ Zbora odposlancev Kočevje

2. mesto: Mina Delič, OŠ Ob Rinži Kočevje

3. mesto: Ela Lina Erjavec, OŠ Ob Rinži Kočevje

 

FANTJE DO 9 LET

1. mesto: Domen Repar, OŠ Zbora odposlancev Kočevje

2. mesto: David Markuš, OŠ Brinje

3. mesto: Patrik Kučer Srebrnič, OŠ Brinje


FANTJE DO 12 LET

1. mesto: David Štembal, OŠ Brezovica

2. mesto: Igor Jalovec, OŠ Ob Rinži Kočevje

3. mesto: Val Vodnik, OŠ Brezovica

 

DEKLETA DO 12 LET


1. mesto: Lia Grišin, OŠ Ob Rinži Kočevje

2. mesto: Nuša Nisa Šertelj, OŠ Ob Rinži Kočevje

3. mesto: Manca Gorše, OŠ Ob Rinži Kočevje

 

DEKLETA DO 15 LET

1. mesto: Kiani Nia Šertelj, OŠ Ob Rinži Kočevje

2. mesto: Ana Knavs, OŠ Zbora odposlancev Kočevje

3. mesto: Tinkara Lavrič, OŠ Ob Rinži Kočevje

FANTJE DO 15 LET

1. mesto: Lev Gregor Lisac, OŠ Fara

2. mesto: Peter Knavs, OŠ Zbora odposlancev Kočevje

3. mesto: Tine Tomašič, OŠ Zbora odposlancev Kočevje



Spletna stran prvenstva

Foto: Š. K.