Mladinsko državno prvenstvo v pospešenem šahu 2020

V soboto, 22. februarja 2019 je na Otočcu potekalo 21. Posamično mladinsko državno prvenstvo v pospešenem šahu. Tekmovanje je potekalo v 12 kategorijah, ločeno za fante in dekleta. Šahovsko društvo Kočevje je na prvenstvu zastopalo kar 13 mladih šahistk in šahistov.

V kategoriji do 8 let smo imeli enega predstavnika, in sicer med fanti je nastopil Tobi Horvat. Za Tobija je bilo to prvo državno prvenstvo. Z štirimi osvojenimi točkami je Tobi na koncu osvojil 11. mesto.

Tobi Horvat

V kategoriji do 10 let smo imeli štiri predstavnike, in sicer med dekleti so nastopile Nuša Nisa ŠerteljTaja Levstik in Eva Robida. Med fanti pa je nastopil Jure Hlebec. Taja je naslovu državne prvakinje v počasnem šahu, dodala še odlično tretje mesto v pospešenem šahu.

Taja Levstik – 3. mesto

Nuša Nisa je po slabšem drugem kriteriju osvojila 5. mesto. Eva pa je na svojem prvem klubskem posamičnem državnem prvenstvu v pospešenem šahu osvojila 7. mestoTudi Jure je nastopil na svojem prvem državnem prvenstvu. V kategoriji fantov v kateri je bilo kar 45 tekmovalcev, je Jure osvojil 31. mesto.

Nuša Nisa Šertelj, Eva Robida in Jure Hlebec

V kategoriji do 12 let smo imeli samo enega predstavnika. ŠD Kočevje je zastopal Igor Jalovec. Po 9-ih odigranih partijah je Igor na koncu osvojil 6. mesto med 51. tekmovalci.

Igor Jalovec

V kategoriji do 14 let sta med dekleti nastopili Lia Grišin in Kiani Nia Šertelj. Lia je bila vse do zadnje partije v igri za najvišja mesta. Na koncu pa je osvojila 7. mesto. Kiani Nia pa je bila dvanajsta.

V kategoriji do 16 let smo imeli tri predstavnike, in sicer Ano Knavs, Petra Knavsa in Leva Gregorja Lisca. Ana si je med dekleti razdelila 7. mesto

Ana Knavs in Lev Gregor Lisac

Odličen uspeh je prvič na posamičnih državnih prvenstvih uspel Petru Knavsu. Osvojil je tretje mesto. Lev Gregor je bil osmi.

Peter Knavs – 3. mesto

V najstarejši skupini fantov sta nastopila David Stevanič in Sergej Ačimovič. David je naslovu državnega podprvaka v počasnem šahu dodal še tretje mesto v pospešenem šahu.