Evropsko mladinsko prvenstvo do 8, 10, 12, 14, 16 in 18 let

Med 1. in 11. avgustom je v glavnem mestu Slovaške potekalo Evropsko mladinsko prvenstvo do 8, 10, 12, 14, 16 in 18 let. Tekmovanja so potekala po švicarskem sistemu, 9 kol. Nastopilo je 1306 tekmovalcev iz 48 držav, med njimi tudi 31 slovenskih predstavnikov. Šahovsko društvo Kočevje so tekmovanju zastopali:

• Igor Jalovec (fantje do 10 let)
  • Lia Grišin (dekleta do 12 let)
  • Sergej Ačimovič (fantje do 16 let) in
  • David Stevanič (fantje do 18 let).

Igor Jalovec je že nastopal na hitropoteznih in pospešenih evropskih prvenstvih, na evropskem prvenstvu v počasnem šahu pa je bil to njegov prvi nastop. Igor se je pomeril s tremi šahisti, ki so bili po ratingu višje postavljeni, med njimi je bil tudi kasnejši evropski podprvak. Dosegel je 3,5 točk in 107. mesto. V kategoriji fantov do 10 let je nastopilo 149 tekmovalcev.

Kartica – Igor Jalovec

Lia Grišin je prvič nastopila na tako velikem tekmovanju. Po slabšem začetku je Lia z odličnim zaključkom na koncu osvojila 4 točke in 69. mesto. Svoj izhodiščni položaj je izboljšala za 25 mest, pridobila pa je kar 106,4 ratingških točk. V kategoriji deklet do 12 let je nastopilo 96 tekmovalk.

Kartica – Lia Grišin

Sergej Ačimovič je že velikokrat nastopil na velik tekmovanjih. Po slabšem začetku je Sergej na koncu osvojil 4 točke in 96. mesto. Med fanti do 16 let je nastopilo 127 tekmovalcev.

Kartica – Sergej Ačimovič

David Stevanič je član mladinske reprezentance in stalni udeleženec evropskih in svetovnih prvenstev. Na to tekmovanje je prišel kot 44. nosilec, na koncu je s petimi osvojenimi točkami osvojil 39. mesto. Bil je najboljši Slovenec v tej kategoriji, svoj rating je izboljšal za 2,6 točki.