4. Posamezni online šahovski turnir za kadete KASPAROV FOUNDATION

V nedeljo, 27. decembra 2020 je na portalu Chess.com potekal 4. Posamezni online šahovski turnir za kadete Kasparov Foundation. Tekmovanje je potekalo v hitropoteznem šahu (10 min. + 0 sek.). Nastopilo je kar 176 tekmovalcev iz sedmih držav.

Po 8-ih odigranih partijah so si prva tri mesta z sedmimi osvojenimi točkami razdelili Tarik Gazija z Bosne in Hercegovine, Len Radić s Hrvaške in Ivan Rašić prav tako s Hrvaške. Najboljši Slovenec je bil na 7. mestu Leon Škrbec iz Postojne. Najboljša punca je bila na 9. mestu Vesna Mihelič s ŠD Mengeš-Trzin.

ŠD Kočevje sta na tekmovanju zastopala Igor Jalovec in Taja Levstik. Igor je s šestimi osvojenimi točkami zasedel 17. mesto. Taja pa je bila z osvojenimi štirimi točkami in pol 56

V kategoriji fantov do 12 let je bil Igor peti. Taja pa je bila med dekleti do 12 let četrta.