21. Posamično osnovnošolsko DP za učence in učenke 2017/18

V nedeljo 14. januarja 2018 je v Postojni potekalo 21. Osnovnošolsko posamično državno prvenstvo za šolsko leto 2017/18. Učenci in učenke iz vseh slovenskih šol so se pomerili v štirih kategorijah, in sicer dekleta do 12 let in 15 let ter fantje do 12 let in 15 let, odigrali pa so 9 partij po švicarskem sistemu.
Iz kočevskih šol so se tekmovanja udeležili štirje učenci in šest učenk.

Najboljši rezultat je dosegel Sergej Ačimovič (OŠ Ob Rinži), ki je bil šesti v skupini fantov do 15 let.

Sergej Ačimovič – 3. mesto

Ostale razvrstitve:
29. mesto – Peter Knavs (OŠ Zbora odposlancev)
38. mesto – Alen Rajšel (OŠ Ob Rinži)
45. mesto – Lev Polajnar (OŠ Ivana Cankarja)

V kategoriji deklet do 12 let je nastopilo kar pet kočevskih tekmovalk. Najboljša je bila Lia Grišin (OŠ Ob Rinži), ki je osvojila 14. mesto. V prvo dvajseterico se je uvrstila tudi Nuša Nisa Šertelj (OŠ Ob Rinži), ki je bila 16.

Lia Grišin

25. mesto – Ajša Delič (OŠ Ob Rinži)
26. mesto – Kiani Nia Šertelj (OŠ Ob Rinži)
38. mesto – Tinkara Golja (OŠ Ob Rinži)

Državna prvakinja do 12 let je postala Vesna Mihelič.

V kategoriji fantov do 12 let je nastopil samo Igor Jalovec (OŠ Ob Rinži), ki je osvojil 17. mesto. Državni prvak je postal Matic Nareks.

Igor Jalovec

V najstarejši kategoriji deklet do 15 let je Tinkara Lavrič (OŠ Ob Rinži) osvojila 23. mesto. Državna prvakinja pa je postala Larisa Kuhar.