Evropsko mladinsko prvenstvo v pospešenem in hitropoteznem šahu 2018

Evropsko mladinsko prvenstvo v pospešenem in hitropoteznem šahu 2018


Od 31. julija do 5. avgusta 2018 je v romunski Oradei potekalo Evropsko mladinsko prvenstvo v pospešenem in hitropoteznem šahu. Tekmovanja se je udeležilo veliko slovenskih šahistk in šahistov, ki so skupaj osvojili kar osem medalj.

Slovenska reprezentanca

Prav tako sta se tekmovanja udeležila tudi naša mladinca, in sicer Igor Jalovec in David Stevanič.

Igor Jalovec in David Stevanič

Prvi dan so se tekmovalci pomerili v različnih kategorijah pospešenega šaha. V kategoriji fantov do 10 let je Igor Jalovec osvojil 37. mesto. David Stevanič je bil med fanti do 16 let osemnajsti.

Igor Jalovec in David Stevanič

Rezultati – F10 (Igor Jalovec)

Rezultati – F16 (David Stevanič)

Drugi dan je potekalo ekipno tekmovanje v pospešenem šahu. Ekipa do 12 let, v kateri je na 3. deski nastopil Igor Jalovec je osvojila 17. mesto. V kategoriji fantov do 18 let je Slovenija imela dve ekipi. Druga ekipa za katero je na 1. deski nastopil David Stavanič, je osvojila odlično 5. mesto.

Ekipa do 12 let (Vesna Mihelič, Nejc Herega, Igor Jalovec in Val Vodnik)

Rezultati – ekipno (F12)

Rezultati – ekipno (F18)

Tretji dan pa so se tekmovalci pomerili še v hitropoteznem šahu. Med fanti do 10 let je bil Igor Jalovec na 17. mestu najboljši Slovenec. David Stevanič je v kategoriji fantov do 18 let osvojil 22. mesto.

Rezultati – F10 (Igor Jalovec)

Rezultati – F18 (David Stevanič)

SPLETNA STRAN PRVENSTVA

Čestitamo!

Foto: K. V., M.K.