Osnovnošolsko državno prvenstvo 2017/18 do 9 let

V soboto, 14. aprila 2018 je v Murski Soboti potekalo Osnovnošolsko državno prvenstvo za deklice in dečke do 9 let. Tekmovanje je potekalo po švicarskem sistemu 9 kol, ločeno za deklice in dečke.
 Organizatorji so podelili šest kompletov medalj, in sicer:
– najboljšim trem deklicam do 8 let,
– najboljšim trem deklicam do 9 let,
– najboljšim trem dečkom do 8 let,
– najboljšim trem dečkom do 9 let,
– najboljšim trem šolam v seštevku deklic do 9 let in
– najboljšim trem šolam  v seštevku dečkov do 9 let.
Iz Kočevja se je tekmovanja udeležila le Osnovna šola ob Rinži.

DEKLETA DO 9 LET

V kategoriji deklic do 9 let je državna prvakinja postala Inti Maček, drugo mesto je po dodatnih kriterijih osvojila Yelizaveta Lazareva, tretje pa Sofia Timagina. Odlično 5. mesto pa je po slabšem drugem kriteriju osvojila Nuša Nisa Šertelj. V razvrstitvi deklet do 8 let pa je bila Nuša druga.

Nuša Nisa Šertelj – 2. mesto v razvrstitvi deklic do 8 let

Med dekleti sta iz OŠ Ob Rinži nastopili še Vanja Pugelj in Eva Robida, in osvojili 25. in 31. mesto.

Naziv ekipnih osnovnošolskih državnih med deklicami do 9 let je pripadel OŠ Ob Rinži Kočevje.

Vanja Pugelj, Nuša Nisa Šertelj in Eva Robida (iz leve)

REZULTATI – deklice do 9 let

REZULTATI – ekipno

DEČKI DO 9 LET

Državni prvak pri dečkih do 9 let pa je postal Pavle Despotovič. Drugo mesto je osvojil Tilen Tisaj, tretje pa po dodatnih kriterijih Tito Veber Kolja.

Prvi trije

Igor Jalovec je s slabšim drugim kriterijem osvojil odlično 4. mesto med 103. nastopajočimi.