Mladinsko državno prvenstvo v pospešenem šahu 2017

4. marca 2017 je na Ptuju potekalo Posamično mladinsko državno prvenstvo v pospešenem šahuTekmovanje je potekalo v 12 kategorijah, ločeno za fante in dekleta.

Šahovsko društvo Kočevje je na prvenstvu zastopalo kar 14 mladih šahistk in šahistov.

V kategoriji fantov do 8 let je Igor Jalovec s 7,5 točkami postal DRŽAVNI PRVAK. Odlično sedmo mesto pa je dopolnil še Gal Arh.

IMG_0350Igor Jalovec (v sredini)

V kategoriji fantov do 10 let smo imeli dva predstavnika, in sicer Lev Polajnar je osvojil 17. mesto, Jernej Puž pa je bil 37.

V kategoriji deklet do 12 let je Ajda Novak osvojila 15. mesto. Peter Knavs pa je med fanti do 12 let osvojil 25. mesto.

Pri dekletih do 14 let smo imeli dve predstavnici. Ana Marija Petković si je z odličnim tretjim mestom prvič priigrala stopničke na posamičnih državnih prvenstvih. Ana Knavs je bila 15. Sergej Ačimovič je bil med fanti šesti.

IMG_0376Ana Marija Petković (desno)

V kategoriji fantov do 16 let smo imeli kar tri predstavnike. Najvišje pa se je uvrstil Tin Bajo, ki je osvojil 6. mesto. Med deseterico se je z 8. mestom uvrstil še David Stevanič. Vasja Ačimovič je 14. Zala Kojek je med dekleti osvojila 5. mesto.

V najstarejši kategoriji fantov je DRŽAVNI PODPRVAK postal Gregor Gašparac.