Lars & Sven Ljubljana Open 2018

V soboto, 10. marca je v Ljubljani potekal Mladinski turnir Lars & Sven Ljubljana Open 2018. Tekmovanje je potekalo v dveh kategorijah, in sicer v kategoriji najmlajših (do 10 let) in v kategoriji mladih (do 20 let). Skupaj je na tekmovanju nastopilo kar 178 igralcev. ŠD Kočevje pa je zastopalo osem šahistk in šahistov.

Med najmlajšimi je po 7-ih odigranih partijah zmagovalec postal Gašper Drevenšek 6,5/7. Od drugega do šestega mesta so vsi tekmovalci imeli 6 točk, zato so odločali dodatni kriteriji. Tako je drugo mesto osvojil Kristjan Plevnik Kodrič 6/7, tretje pa Taja Guid 6/7.

Najboljši trije med najmlajšimi

Naš najboljši je bil Igor Jalovec 6/7 , ki se je uvrstil tik za najboljšimi tremi. V razvrstitvi fantov do 9 let pa je Igor osvojil 1. mesto

Taja Levstik je v razvrstitvi deklic do 8 let osvojila 3. mesto (skupno pa je bila Taja 84.).

Taja Levstik in Igor Jalovec

Ostali razvrstitvi naših:
24. mesto – Maj Krizmanić 4,5/7
60. mesto – Domen Repar 3/7

V kategoriji mladincev je zmagovalec po 9-ih odigranih partijah postal Jan Šubelj 7,5/9. Drugo mesto je osvojil David Brinovec 7/9, tretje pa hrvaški FIDE mojster Teo Tomulić 7/9. Najboljša mladinka je bila na 8. mestu Ivana Hreščak 6,5/9.

Najboljši trije med mladinci in najboljša mladinka

Od naših je bila najboljša Ena Cvitan 6/9, ki je osvojila 12. mesto. V prvo deseterico se je uvrstil še Tin Bajo 5,5/9.