Državno prvenstvo v hitropoteznem šahu za člane in članice 2018

V nedeljo, 11. februarja 2018 so na Otočcu potekala še državna prvenstva v hitropoteznem šahu za člane in članice. Šahistke in šahisti so se dopoldne pomerili v ekipnem tekmovanju, popoldne pa še posamezno.

EKIPNO DRŽAVNO PRVENSTVO V HITROPOTEZNEM ŠAHU

Ekipnega članskega državnega prvenstva se je udeležilo 17 moških in 11 ženskih ekip.

Državni prvaki so z ekipo ŠD Radenska-Pomgrad postali Denis Gjuran, Jernej Skuhala, Matej Titan in Luka Skuhala.

Prve tri ekipe med člani

David Stevanić, Vasja Ačimovič, Tin Bajo in Sergej Ačimovič so z ekipo ŠD Kočevje Inotherm 2 osvojili odlično 6. mesto. Druga ekipa pa je v postavi Mark Vesel, Igor Bajo, Stanko Podkoritnik in Dejan Ačimovič osvojila 10. mesto

REZULTATI – ekipno (člani)

Med članicami sta državni prvakinji prav tako z ekipo ŠD Radenska-Pomgrad postali Maja Hočevar in Barbara Skuhala.

Prve tri ekipe med članicami

Špela Kolarič in Maja Vučko sta osvojili 6. mesto.

REZULTATI – ekipno (članice)

POSAMEZNO DRŽAVNO PRVENSTVO V HITROPOTEZNEM ŠAHU

V kategoriji članov je nastopilo 56 igralcev. Državni prvak je postal velemojster Matej Šebenik, drugo mesto je osvojil mednarodni mojster Boris Markoja, treje pa Jernej Špalir.

Prvi trije med člani

Naš najboljši je bil na 11. mestu Mark Vesel.