3. Turnir Dolenjske kadetske lige 2018/19

V petek 22. marca 2019 je v Leskovcu pri Krškem potekal 3. turnir KDL za šolsko leto 2018/19. Tekmovanja so se udeležili tudi naši šahisti in šahistke.

TURNIR A

Na turnirju A so o zmagovalcu odločali dodatni kriteriji. Prvo mesto je tako pripadlo Brunu Glasu. Na drugo in tretje mesto pa sta se zvrstila naša dva šahista. Druga je bila Nuša Nisa Šertelj, tretji pa je bil Domen Repar. Taja Levstik je osvojila 20. mesto.

Nuša Nisa Šertelj – 1. mesto med puncami do 10 let
Domen Repar – 2. mesto med fanti do 10 let
Taja Levstik – 2. mesto med puncami do 9 let

TURNIR B

Na turnirju B je zmagovalec s šestimi osvojenimi točkami postal Kristjan Kodrič Plevnik, drugo mesto je osvojila Pika Radej, tretja pa je bila Bor Gradišek. Naš najboljši je bil na 5. mestu Igor Jalovec. V prvo deseterico se je uvrstila še Lia Grišin. Maj Krizmanić pa je bil enajsti.

Igor Jalovec – 5. mesto

TURNIR C

V skupini najstarejših so nastopili trije naši tekmovalci. Najboljši je bil Peter Knavs na 8. mestu. Ana Knavs je bila dvanajsta, Kiani Nia Šertelj pa šestnajsta.