13. Gospodaričev memorial 2019

V soboto, 20. aprila 2019 je Šahovski klub Postojna v Postojni organiziral 13. Gospodaričev memorial. Tekmovanje je potekalo v Šolskem centru Postojna. Nastopilo pa je kar 81 šahistov, od najmlajših do najbolj izkušenih, med njimi sta bila tudi dva velemojstra.

Za šahovnico so se pomerili šahisti iz petih držav. Najboljša mesta pa so zasedli šahisti iz sosednje Hrvaške. Zmagovalec Gospodičevega memoriala je že četrtič postal hrvaški velemojster Mladen Palac. Drugo mesto je osvojil hrvaški velemojster Zoran Jovanović, tretje pa hrvaški mednarodno mojster Milan Mrđa.

Zmagovalec hrvaški velemojster Mladen Palac

Najboljši Slovenec je bil na 4. mestu mednarodni mojster Leon Mazi. Najboljša ženska pa na 56. mestu Maja Vučko

Na tekmovanju je od naših poleg Maje nastopil še Igor Jalovec, ki je osvojil 61. mesto. Svoj začetni položaj je izboljšal za kar 15 mest.