12. Gospodaričev memorial 2018

V soboto, 31. marca 2018 je Šahovski klub Postojna v Postojni organiziral 12. Gospodaričev memorial. Tekmovanje je potekalo v Šolskem centru Postojna. Nastopilo pa je kar 125 šahistov, od najmlajših do najbolj izkušenih, med njimi je bilo tudi pet velemojstrov.

Za šahovnico so se pomerili šahisti iz šestih držav. Najboljša mesta pa so zasedli šahisti iz sosednje Hrvaške. Zmagovalec Gospodičevega memoriala je že tretjič postal hrvaški velemojster Mladen Palac. Drugo mesto je osvojil velemojster Marin Bosiočić, tretje pa velemojster Zoran Jovanović.

Zmagovalec hrvaški velemojster Mladen Palac

Najboljši Slovenec je bil na 9. mestu velemojster Matej Šebenik. Najboljša ženska pa je bila na 37. mestu fide mojstrica Ivana Hreščak.

Najboljša ženska Ivana Hreščak

Na turnirju je nastopilo tudi 5 šahistov iz našega kluba, najvišje se je uvrstil Tin Bajo, in sicer na 42. mesto.